You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
 

Kartki dla Oliwki

5 listopada 2017

W ubiegłym tygodniu Internet z prędkością światła obiegła wiadomość o akcji Filipa Chajzera na rzecz Oliwki. Dziewczynka przeżyła największe rozczarowanie, jakiego dziecko w wieku dwunastu lat może doświadczyć – braku gości na urodzinowym przyjęciu, a wszystko to przez bycie autystykiem. Kiedy nasi uczniowie dowiedzieli się o tej akcji społecznej, nie mogli tego zostawić bez odzewu. Dzieciaki w naszej szkole, zarówno te najmłodsze jak i starsze były oburzone postawą rówieśników i ich rodziców z klasy Oliwii. Ich mobilizacja przeszła najśmielsze oczekiwania naszej polonistki, pod której okiem uczniowie wykonywali kartki urodzinowe dla solenizantki – jako wyraz wsparcia, życzliwości i najlepszych życzeń.

Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji, aby pokazać, że w polskim społeczeństwie jest miejsce dla każdego i nikt nie powinien czuć się gorszy, dyskryminowany czy odrzucany przez resztę – zwłaszcza dzieci, dla których takie przykre historie, to nie tylko kilkuminutowy epizod i smutne wspomnienie na kolejne pół roku. Chylimy czoła w kierunku Pana Filipa, który poruszył tak ważną kwestię, nie będąc obojętnym i sprawił, że na twarzy dziecka znowu pojawił się uśmiech – a sami dokładamy małą cegiełkę i pędzimy na pocztę, wysłać kartki!

Zespół Szkół im. Św. Kazimierza raz jeszcze życzy Oliwce wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i radości, które będą wypełniać wszystkie kolejne dni!

Dominika Wielgus

 

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
78 0.036893844604492