You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
 

Wileńskie korzenie w kaziukowych rodzinach

15 lutego 2020

Historia Gdańska jest nierozerwalnie związana z Wilnem. Szacuje się, że około trzydzieści procent mieszkańców naszego miasta ma swoje korzenie właśnie na ziemi wileńskiej. Również nasza szkoła, z racji swojego patrona - świętego Kazimierza, pozostaje w bliskich relacjach z miastem nad Wilią. Od prawie 30 lat organizujemy jarmark kaziukowy, a najstarsi uczniowie co roku odwiedzają stolicę Litwy w ramach Zielonej Szkoły.

W tym roku postanowiliśmy dowiedzieć się, ile rodzin z naszej szkoły ma właśnie korzenie wileńskie. Kto z dziadków, pradziadków czy krewnych na skutek wojennej zawieruchy musiał opuścić Wilno i zacząć nowe życie w naszym mieście? Jakie opowieści z tych wydarzeń przetrwały w naszych rodzinach? Zapraszamy do podzielenia się z nami swoimi historiami, zdjęciami, wspomnieniami. Do włączenia się w tę akcję zachęcamy wszystkich związanych z naszą szkołą - obecnych uczniów, nauczycieli, a także kaziukowych absolwentów.

Można przesyłać nam wiadomości drogą elektroniczną (przez: FB szkoły, konto na librusie do pani Magdy Puzyn lub e-mail  sekretariat@katolik.gdansk.pl). Można też przygotować plakat w formie tradycyjnej i przekazać wychowawcy klasy lub zostawić w sekretariacie szkoły. Wszystkie otrzymane materiały, jeśli taka będzie wola autorów, opublikujemy na naszej stronie internetowej, a po zakończeniu projektu całość podsumujemy. Na wiadomości od Was czekamy do 15 marca 2020 roku.

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
78 0.045566082000732